פונדקאות - פונדקאות באוקראינה - פונדקאות בגיאורגיה - מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית

פונדקאות

פונדקאות

פונדקאות הינה למעשה "רחם להשכרה", נשיאתו של עובר על ידי אישה, אשר אינה אמו הביולוגית, לשם מסירתו לאחר הלידה להורים הביולוגיים שלו. המילה "פונדקאות" נגזרת מהמילה העברית "פונדק", אשר עושה שילוב בין אכסניה או מלון למסעדה. האישה שנושאת את ההריון נקראת "אם פונדקאית".

יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות בגינן זוגות נזקקים לאם פונדקאית. הסיבות הפיזיולוגיות כוללות נשים שהרחם שלהן נפגעה על-ידי דלקות או פעילות כירורגית בעבר (גרידות) או כריתה בגלל גידולים, או נשים שבריאותן עלולה להינזק בעקבות ההריון, למשל בגלל מחלות לב, יתר לחץ דם וסכרת, או נשים שעברו הפלות רבות בעברן שלא נמצא להן פתרון טיפולי אחר, או נשים שטיפולי הפוריות שעברו לא צלחו, ועד לסיבות נפשיות שאינן מאפשרות להרות.

העובר, שנוצר בהליך הפריה חוץ גופית מזרע הבעל ומביצית האישה (או מביצית התורמת), מוחזר לרחמה של האם הפונדקאית, לצורך נשיאת ההריון בעבור הזוג עד ללידה. התינוק שנולד בתהליך הפונדקאות נושא את המטען הגנטי של בני הזוג.


פונדקאות - יתרונות

לפונדקאות יתרונות רבים, והגדול שבהם הוא בכך שהיא מאפשרת אלטרנטיבה לאימוץ בעיקר במקרים בהם האישה אינה יכולה להרות או שאינה יכולה לשאת את ההריון, אך יחד עם זאת יש לה חסרונות משלה, כמו התלות באישה זרה, עלות גבוהה ותהליך ארוך.

בישראל אושרה הפונדקאות מבחינה חוקית רק בשנת 1996, והחוק לנשיאת עוברים קובע כי השירות יכול להיות מוצע לזוגות הטרוסקסואליים, שהם נשואים או בעלי הסכם חיים משותפים בלבד, ונכון להיום זוגות חד מיניים או רווקים אינם יכולים להיעזר באם פונדקאית על-מנת לשאת בעבורם את ההריון.

לאחרונה עומד לצאת בישראל חוק שמאפשר פונדקאות לנשים יחידניות, אך לא לגברים יחידניים.

צוות המומחים של מרפאתנו מבצע, מזה מספר רב של שנים, את הליך הפונדקאות בקייב שבאוקראינה, באמצעות היחידה להפריה חוץ גופית של בית החולים בקייב, אשר קיבל אישור לכך ממשרד הבריאות הישראלי והאוקראיני. גם באוקראינה החוק מתיר פונדקאות רק לזוגות הטרוסקסואליים נשואים.

לאחרונה החלנו לבצע את הליך הפונדקאות גם בגאורגיה.

הליך הפונדקאות הייחודי שפותח במרפאתנו נתמך באופן מלא במעטפת הרפואית, המשפטית והלוגיסטית של מרפאתנו בארץ, באוקראינה ובגאורגיה.

אנו דואגים ותומכים בזוגות ההורים לעתיד כבר מתחילת התהליך בבחירת האם הפונדקאית, בביצוע הבדיקות הנדרשות ובחתימה על המסמכים המשפטיים, מלווים אותם ותומכים בהם במהלך כל ההריון, ולאחר הלידה, בתקופה שבה הם נדרשים להימצא באוקראינה ובגאורגיה, אנו מעמידים לרשותם את כל הסיוע הלוגיסטי שנדרש, כגון: הסעות, מגורים ושרותי משרד, ובכך מקלים עליהם מאד את השהות באוקראינה ובגאורגיה, עד לחזרתם ארצה עם התינוק כמשפחה.

למידע נוסף ולקביעת תור במרפאה

03-5281450

   

  יעניין אותך גם בנושא פונדקאות

  צוות הרופאים

  prof1

  פרופ' דוד בידר

  פרופ' בידר התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים וולפסון, ומשם המשיך וסיים התמחות במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים תל-השומר, ובשנת 1989 הוסמך על-ידי משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה.

  קרא עוד
  prof2

  פרופ' יעקב לברון

  פרופ' יעקב לברון הינו בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, בו סיים את לימודיו בהצטיינות ב-1982. פרופ' לברון התמחה במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה והוסמך ע"י משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה בשנת 1990.

  קרא עוד

  להיתקשר

  דילוג לתוכן