פונדקאות - פונדקאות באוקראינה - פונדקאות בגיאורגיה - מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית

פונדקאות

פונדקאות

פונדקאות הינה למעשה "רחם להשכרה", נשיאתו של עובר על ידי אישה, אשר אינה אמו הביולוגית, לשם מסירתו לאחר הלידה להורים הביולוגיים שלו. המילה "פונדקאות" נגזרת מהמילה העברית "פונדק", אשר עושה שילוב בין אכסניה או מלון למסעדה. האישה שנושאת את ההריון נקראת "אם פונדקאית".

פונדקאות מאפשרת לנשים שלא יכולות לשאת הריון בעצמן וכן גם לגברים את האפשרות להורות ביולוגית.

יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות בגינן זוגות נזקקים לאם פונדקאית

הסיבות הפיזיולוגיות כוללות נשים שחולות במחלות כאלה שבריאותן עלולה להינזק בעקבות ההריון, ושההריון עלול להחמיר את מחלתן ולסכן את חייהן, למשל מחלות כמו מחלות לב, יתר לחץ דם וסכרת, מחלות כליה, כבד ועוד.

כמו כן נשים שנולדו ללא רחם או שהרחם שלהן נפגעה על-ידי דלקות או פעילות כירורגית בעבר (גרידות) או כריתה בגלל גידולים, או נשים שעברו הפלות רבות בעברן שלא נמצא להן פתרון טיפולי אחר, או נשים שטיפולי הפוריות שעברו לא צלחו, ועד לסיבות נפשיות שאינן מאפשרות להרות.

העובר, שנוצר בהליך הפריה חוץ גופית מזרע הבעל ומביצית האישה (או מביצית התורמת), מוחזר לרחמה של האם הפונדקאית, לצורך נשיאת ההריון בעבור הזוג עד ללידה. התינוק שנולד בתהליך הפונדקאות נושא את המטען הגנטי של בני הזוג.

כמו כן הפונדקאות הינה פיתרון להורות ביולוגית גם לגבר או לזוג גברים, כאשר העובר שנוצר מזרעו של הגבר ומביצית של תורמת מוחדר לרחמה של הפונדקאית, אשר נושאת את ההריון עד הלידה.


פונדקאות - יתרונות

לפונדקאות יתרונות רבים, והגדול שבהם הוא בכך שהיא מאפשרת אלטרנטיבה לאימוץ, והשגת הורות ביולוגית, בעיקר במקרים בהם האישה אינה יכולה להרות או שאינה יכולה לשאת את ההיריון, וכן מהווה אפשרות לגבר או לזוג גברים ללדת תינוק ביולוגי שלהם. יחד עם זאת יש לה לפונדקאות חסרונות משלה, כמו התלות באישה זרה, עלות גבוהה ותהליך ארוך. בישראל אושרה הפונדקאות מבחינה חוקית רק בשנת 1996, והחוק לנשיאת עוברים קובע כי השירות יכול להיות מוצע לזוגות הטרוסקסואליים, שהם נשואים או בעלי הסכם חיים משותפים בלבד.

כיום, בארץ, גבר או זוג גברים יכולים שמזרעם יופרו ביציות תורמת, והם נעזרים באם פונדקאית על-מנת לשאת בעבורם את ההריון, וכן גם אם יחידנית יכולה להעזר באם פונדקאית עם הריון שנוצר מביציות שלה ומזרע תורם.

צוות המומחים של מרפאתנו מבצע, מזה מספר רב של שנים, את הליך הפונדקאות בקייב שבאוקראינה וכן בבטומי שבגאורגיה, באמצעות היחידה להפריה חוץ גופית של בית החולים בקייב, או היחידה לפוריות בבטומי, אשר קיבל אישור לכך ממשרד הבריאות הישראלי והאוקראיני/הגאורגי. באוקראינה ובגאורגיה החוק מתיר פונדקאות רק לזוגות הטרוסקסואליים נשואים.

הליך הפונדקאות הייחודי שפותח במרפאתנו נתמך באופן מלא במעטפת הרפואית, המשפטית והלוגיסטית של מרפאתנו בארץ, באוקראינה ובגאורגיה.

אנו דואגים ותומכים בזוגות ההורים לעתיד כבר מתחילת התהליך בבחירת האם הפונדקאית, בביצוע הבדיקות הנדרשות ובחתימה על המסמכים המשפטיים, מלווים אותם ותומכים בהם במהלך כל ההריון, ולאחר הלידה, בתקופה שבה הם נדרשים להימצא באוקראינה ובגאורגיה, אנו מעמידים לרשותם את כל הסיוע הלוגיסטי שנדרש, כגון: הסעות, מגורים ושרותי משרד, ובכך מקלים עליהם מאד את השהות באוקראינה ובגאורגיה, עד לחזרתם ארצה עם התינוק כמשפחה.

למידע נוסף ולקביעת תור במרפאה

03-5281450

   

  יעניין אותך גם בנושא פונדקאות

  צוות הרופאים

  prof1

  פרופ' דוד בידר

  פרופ' בידר התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים וולפסון, ומשם המשיך וסיים התמחות במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים תל-השומר, ובשנת 1989 הוסמך על-ידי משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה.

  קרא עוד
  prof2

  פרופ' יעקב לברון

  פרופ' יעקב לברון הינו בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, בו סיים את לימודיו בהצטיינות ב-1982. פרופ' לברון התמחה במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה והוסמך ע"י משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה בשנת 1990.

  קרא עוד

  להיתקשר

  דילוג לתוכן