בירור הזוג העקר - אי פריון - מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית

בירור הזוג העקר

בירור הזוג העקר

בעשור האחרון התפתחה עד מאוד היכולת הרפואית בהבנת הסיבות והתהליכים הגורמים לאי-פוריות, בירור לזוג העקר, באבחון ובטיפול שלהם ופתרונות לזוג העקר.

טיפולי פוריות מתחילים מברור הזוג העקר, דהיינו, ברור הסיבות לאי הפריון.

במסגרת זאת מבצעים לבני הזוג בדיקות הורמונאליות, בדיקת זרע, בדיקת צילום רחם או היסטרוסקופיה (הסתכלות לתוך הרחם עם מכשיר אופטי).

אי-פוריות הינה אי הצלחה להרות במשך תקופה בת שנה, למרות קיומם של יחסי מין בתכיפות סבירה וללא שימוש באמצעים למניעת הריון.

במדינות מפותחות שכיחות התופעה הינה כ 15 אחוזים מן הזוגות, והסיבה שבגינה נהוג להמתין כשנה בטרם פותחים בבירור היא שהשיעור הטבעי של כניסה להריון עומד על כ 28 אחוזים למחזור ביוץ ובדרך כלל 80 אחוזים מהזוגות יצליחו להרות בסופו של דבר ללא כל התערבות רפואית.

היכולת להרות, ובעקבות זאת להגיע ללידה, תלויה בגורמים רבים: פסיכולוגיים, פיזיולוגיים, אנטומיים וחיסוניים.

הגבר, למשל, זקוק לתאי זרע כשירים ברמה כזו שיוכלו להפרות את הביציות של האישה ולכן אנטומיה תקינה של איברי הרבייה שלו, כמו גם פעילות מינית תקינה, הינם הכרחיים במטרה להחדיר לנרתיק האישה כמות מספקת ותקינה של תאי זרע שיובילו להפריה.

האישה, לעומת זאת, זקוקה למערכת הורמונלית תקינה כמו גם למערכת מינית פעילה אשר יחד מאפשרות את קליטתן של הביציות המועברות מהשחלות לרחם וכתוצאה מכך תתאפשר התפתחות תקינה של עובר, וגדילתו ברחם עד למועד הלידה.

בנוסף לקיומן של מערכות גופניות, הורמונליות ומיניות תקינות ישנם גם גורמים סביבתיים ותעסוקתיים שונים העלולים להפריע לבני הזוג במימוש זכותם הטבעית להרות ולהפוך להורים.

עישון, שימוש בסמים, אורח חיים חריג ואפילו רעלים כימיים וקרינה יכולים להשפיע על הנתונים ובכך למנוע או לעכב את הכניסה להריון. יחד עם זאת, בכ 10 אחוזים מהמקרים לא ניתן להצביע כלל על סיבה מוגדרת לעקרות ולכן אנו ממליצים להמתין כ 6 חודשים בלבד בטרם הפנייה הראשונית להתייעצות, והבירור הראשוני הינו פשוט יחסית ולא יקר.

הרופאים המומחים של מרפאתנו, בעלי הניסיון, מובילים ופורצי הדרך בתחום, עושים וימשיכו לעשות כל שביכולתם לסייע לזוגות לממש את זכותם הטבעית להפוך להורים.

למידע נוסף ולקביעת תור במרפאה

03-5281450

   

  יעניין אותך גם בנושא בירור הזוג העקר

  צוות הרופאים

  prof1

  פרופ' דוד בידר

  פרופ' בידר התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים וולפסון, ומשם המשיך וסיים התמחות במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים תל-השומר, ובשנת 1989 הוסמך על-ידי משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה.

  קרא עוד
  prof2

  פרופ' יעקב לברון

  פרופ' יעקב לברון הינו בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, בו סיים את לימודיו בהצטיינות ב-1982. פרופ' לברון התמחה במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה והוסמך ע"י משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה בשנת 1990.

  קרא עוד

  להיתקשר

  דילוג לתוכן