גנטיקה - אבחון גנטי - בדיקת PGD - PGS - מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית

גנטיקה

אבחון גנטי הינו אחת מהאפשרויות המעשיות, הטובות והבטוחות ביותר המוצעות לזוגות המעוניינים להרות ואשר נמצאים בסיכון יתר להולדה של תינוקות עם מחלות גנטיות או עם ליקויים כרומוזוליים.

כחלק ממכלול טיפולי הפריון שאנו עושים במרפאתנו, אנו ממליצים לבצע, במקרה הצורך, אבחון גנטי טרום-השרשה PGD - PGS במטרה לאפשר לידה של תינוקות בריאים, בעיקר במשפחות בעלות סיכון גבוה או במשפחות שאצלן קיימת הסתברות גבוהה להעברה של מחלה גנטית קשה בצורה תורשתית.

את הבירור הגנטי אנו מתחילים בתהליך של הפריה חוץ גופית, בו אנו מפגישים באופן מלאכותי בין הזרע של גבר לבין ביצית של אישה, ומקבלים עוברים מהפריה חוץ גופית זו.

בהמשך אנו מבצעים בדיקה גנטית טרום השרשה PGD - PGS של העוברים שהתקבלו, ורק במידה והעוברים נמצאו תקינים גנטית או שאינם נושאים מחלות גנטיות, הם מוחזרים לרחם.

בנוסף לבדיקת PGD - PGS המומחים שלנו מציעים לבצע גם בדיקה טרום לידתית בעת ההריון, בה נבדקים סיסי השליה או מי השפיר, במטרה לאשר באופן סופי ומוחלט שהעובר תקין.

היום בדיקת PGD - PGS עדיין נחשבת לבדיקה הטובה והבטוחה ביותר עבור זוגות שנמצאו כבעלי סיכון יתר להולדה של תינוקות עם ליקויים כרומוזומליים או מחלות גנטיות, בעיקר בזכות העובדה שהעוברים נבדקים כבר בשלב ההתחלתי טרום הריון, עוד בטרם החזרת העובר לרחם, ועל ידי כך נמנעים מצבים שבהם נדרש לבצע הפסקת הריון, על כל המשתמע מכך.

פרופ' יעקב לברון, ממייסדי מרפאתנו, הינו אחד מהחלוצים ביישום האבחון הגנטי טרום-השרשה בישראל. במהלך השתלמותו בנושא בארה"ב הוא עבד כתף אל כתף עם החלוצים העולמיים בתחום, פרסם אוסף של מחקרים חדשניים בנושא, וכיום עומד בראש השירות ביחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים שיבא שבתל-השומר.

למידע נוסף ולקביעת תור במרפאה

03-5281450

   

  יעניין אותך גם בנושא גנטיקה

  צוות הרופאים

  prof1

  פרופ' דוד בידר

  פרופ' בידר התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים וולפסון, ומשם המשיך וסיים התמחות במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים תל-השומר, ובשנת 1989 הוסמך על-ידי משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה.

  קרא עוד
  prof2

  פרופ' יעקב לברון

  פרופ' יעקב לברון הינו בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, בו סיים את לימודיו בהצטיינות ב-1982. פרופ' לברון התמחה במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה והוסמך ע"י משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה בשנת 1990.

  קרא עוד

  להיתקשר

  דילוג לתוכן