תרומת ביציות טיפולי תרומת ביציות - ל.ב. הפריה חוץ גופית

תרומת ביציות

תרומת ביציות

העלייה בגיל הנישואין בישראל והרצון ללדת ילדים בגיל מבוגר יחסית, הפכה את טיפולי תרומת הביציות להליך רפואי פשוט יחסית ונפוץ בארץ. טיפולי תרומת ביציות באו במטרה לספק מענה למטופלים המתקשים להרות, וההליך אף הפך בשנת 2010 למעוגן בחוק הישראלי, בעקבות לחץ ציבורי.

במסגרת ההליך הרפואי שואבים ביציות מתורמת, ובתנאי מעבדה מפרים אותן בתאי זרע. העובר שנוצר בתהליך זה מוחזר לרחמה של המטופלת. התהליך מתבצע בבית החולים, באמצעים מעבדתיים ובהליכים המתקדמים והחדשניים ביותר, כאשר את שלביו מלווים גורמים מקצועיים - רפואיים ומעבדתיים.

הסיבות להפניית מטופלים לתרומת ביציות הן שונות. בין הסיבות העיקריות נוכל למצוא: כשלים שחלתיים, גיל מתקדם, טיפולי הקרנה או טיפולים כימותרפיים בעבר, מנופאוזה מוקדמת, תסמונת טרנר או מחלות אוטו-אימוניות שונות, נשים לאחר כריתת שחלות ונשים לאחר מספר רב של טיפולי הפריה שנכשלו. בנוסף, ישנן מחלות גנטיות העלולות למנוע מהאישה לעשות שימוש בביציות שלה.

את הביציות שואבים מנשים צעירות ובריאות עד גיל 34. על התורמת להביע את נכונותה לתהליך באמצעות חתימה על מסמך רשמי, וכמו כן היא נדרשת לסדרה של בדיקות בריאותיות וגנטיות, ולהערכה פסיכולוגית וסוציואקונומית.

תורמת יכולה לתרום ביציות 3 פעמים לכל היותר, בהפרש של חצי שנה לפחות בין כל פעם. בעיקרון התורמות הן אנונימיות. המידע הידוע על כל תורמת הינו: הגיל שלה, גובהה, משקלה, צבע עיניים, סוג דם ומשלח יד. ניתן להתאים למטופלים את התורמת לפי בחירתם מתוך הנתונים האלה.

מזה מעל ל- 15 שנים אנו מבצעים את טיפולי תרומת הביציות בבית חולים בקייב, אוקראינה. בית החולים מאושר על-ידי משרדי הבריאות הישראלי והאוקראיני, ויש לו תו תקן אירופאי. התורמות עוברות תהליכי בדיקה וברור מקיפים. אנו דואגים מראש לביצוע בירור מקיף של הרקע הרפואי של התורמת ושל בני משפחתה הקרובים, במטרה לזהות ולגלות מראש מחלות גנטיות, מדבקות, זיהומיות או גינקולוגיות, שימוש באלכוהול ובסמים, מחלות נפש, הרגלים מיניים, הריונות ולידות קודמים. איסוף המידע האישי אודות התורמות מאפשר את בחירת התורמת המתאימה ביותר.

החזרה לרחם של עוברים טריים מגדילה מאד את הסיכויים להשרשה של העובר ברחמה של הנתרמת, בהשוואה לעוברים מוקפאים.


תרומת ביציות באמצעות תהליכים מדויקים וחדשניים

צוות המומחים של מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית ממשיך לפתח שיטות וטכניקות שונות ומגוונות בכל הקשור להעלאת סיכויי ההצלחה בטיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית ותרומת ביציות. אנו מסייעים למשפחות רבות להגשים את משאלותיהן ולזכות ללדת ילד או ילדה משלהם

עוברים טריים

ייחודי לנו – אנו מביאים עוברים טריים להחזרה לרחם בבתי החולים בארץ.

בזכות השימוש באינקובטור עוברי נייד, שהוא ייחודי לנו, פרי פיתוחו של הצוות הרפואי של ל.ב. הפריה חוץ גופית, אנו יכולים להביא לארץ את העוברים הטריים ולבצע את החזרתם לרחם בבתי החולים בארץ. לפיכך, בנוסף לשיפור הסיכוי להרות, התבטל הצורך של המטופלים בנסיעה לחו"ל, והם חוסכים את העלויות וההוצאות הגבוהות הכרוכות בטיסה ובשהייה בחו"ל.

פעילות הכנת העוברים נעשית ביחידה להפריה חוץ גופית של בית החולים בקייב, אוקראינה, אך ורק על-ידי הצוות הרפואי שלנו ועל-ידי צוות בכיר של ביולוגים ועובדי מעבדה מהארץ, שמגיעים לקייב במיוחד לביצוע משימה זו.

השיטה שלנו של הבאת עוברים טריים להחזרה בארץ זוכה להכרה ולהדים גם בחו"ל, ומטופלות ישראליות רבות שגרות בחו"ל מגיעות לארץ על-מנת להיעזר בניסיוננו בתחום. עוברים טריים שהובאו לארץ ולא הוחזרו לרחם מוקפאים ונשמרים בבתי החולים בארץ להחזרה עתידית.

ייחודי לנו – מגוון מסלולים תלויי מספר החזרות.

אנו מציעים למטופלים שלנו מגוון רחב של מסלולים לתרומת ביציות, מתוכם יכולים המטופלים לבחור את המסלול המתאים להם. בכל מסלול, כולל במסלול הבסיסי ביותר, יש החזרה ראשונה של עוברים טריים, והחזרות נוספות של עוברים מוקפאים בהתאם למסלול שנבחר. כמו כן, בכל המסלולים, כולל במסלול הבסיסי ביותר, אם לא הושג הריון לאחר ביצוע כל ההחזרות שבמסלול, אנו נותנים החזרה נוספת של עוברים טריים ללא תשלום נוסף.

בנוסף, אנו מאפשרים מסלולים מיוחדים, כמו: מסלול של גידול עוברים לבלסטוציסט, או מסלול של מספר גדול יותר של ביציות, שמגדיל את הסיכוי לילד נוסף מאותה בתורמת, או מסלול של תורמת בפנים גלויות.

ייחודי לנו – גם תורמת בפנים גלויות.

אנו מאפשרים למטופלים לבחור תורמת מתוך קטלוג תמונות, לדבר עם התורמת בסקייפ ואף להיפגש איתה לשיחה קצרה בקייב.

למידע נוסף ולקביעת תור במרפאה

03-5281450

 

יעניין אותך גם בנושא תרומת ביציות

מסלולי תרומת ביציות

מסלול פנים גלויות

 • ניתן לבחור תורמת מתוך קטלוג מצולם ממוחשב
 • ניתן לשוחח איתה בסקייפ מהארץ או בפגישה בחו״ל
 • 15-13 ביציות מאותה התורמת
 • המסלול מבטיח 4 החזרות לפחות
 • אם לא הושג הריון יובאו עוברים טריים להחזרה נוספת
 • מגדיל משמעותית את הסיכוי לילד שני מאותה התורמת
 • גידול עוברים לבלסטוציסט לפי דרישת הרופא

  מסלול 10 - 12 ביציות

  • 10 - 12 ביציות מאותה התורמת
  • המסלול מבטיח 3 החזרות לפחות
  • אם לא הושג הריון יובאו עוברים טריים להחזרה נוספת
  • גידול עוברים לבלסטוציסט לפי דרישת הרופא

  מסלול 6 - 8 ביציות

  • 6 - 8 ביציות
  • המסלול מבטיח 2 החזרות לפחות
  • אם לא הושג הריון יובאו עוברים טריים להחזרה נוספת

  מסלול 13 - 15 ביציות

  • 15-13 ביציות מאותה התורמת
  • המסלול מבטיח 4 החזרות לפחות
  • אם לא הושג הריון יובאו עוברים טריים להחזרה נוספת
  • מגדיל משמעותית את הסיכוי לילד שני מאותה התורמת
  • גידול עוברים לבלסטוציסט לפי דרישת הרופא
   

  מסלול אחר

  • מסלול אחר בהמלצת פרופ' בידר או פרופ' לברון ובתיאום איתם

  צוות הרופאים

  prof1

  פרופ' דוד בידר

  פרופ' בידר התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים וולפסון, ומשם המשיך וסיים התמחות במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים תל-השומר, ובשנת 1989 הוסמך על-ידי משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה.

  קרא עוד
  prof2

  פרופ' יעקב לברון

  פרופ' יעקב לברון הינו בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, בו סיים את לימודיו בהצטיינות ב-1982. פרופ' לברון התמחה במיילדות, גניקולוגיה ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה והוסמך ע"י משרד הבריאות כמומחה בתחומים אלה בשנת 1990.

  קרא עוד

  להיתקשר

  דילוג לתוכן