תרומת ביציות - מסלולים

בתרומת ביציות – מסלולים

בתרומת ביציות – מסלולים

טיפולי תרומת ביציות קיימים מספר מסלולים שונים המוצעים למטופלים.

תרומת ביציות בספרד, למשל, נותנים 7 ביציות קפואות לטיפול, כאשר ההבטחה היא להחזרה אחת אחרי הפשרת הביציות והפרייתן על ידי הזרע.

תרומת ביציות בארצות הברית נותנים את הביציות של כל התורמת, בין 15 ל- 20 ביציות, מגדלים עוברים ליום 5, בודקים אותם גנטית למבנה הכרומוזומלי בלבד, מקפיאים את העוברים עד לקבלת תשובות, ומחזירים בלסטוציסט אחד מופשר.

התהליך הזה לא מומלץ אצלנו, היות ונבדקים רק הכרומוזומים של העובר ולא כלל הבעיות הגנטיות, וכן עקב העלות הגבוהה, וגם היות ומדובר בתורמת צעירה רוב הסיכויים שהעוברים שנקלטים הם תקינים ועוברים לא תקינים לא נקלטים.

כמו כן, תרומת ביציות בארצות הברית הטיפולים למחזור אחד נע סביב 30 אלף דולר. גם באירופה טיפולי תרומת ביציות יקרים, בעיקר אם רוצים תורמת שלמה.

במרפאת ל.ב הפריה חוץ גופית, בנושא תרומת ביציות, פיתחנו בהתאם לניסיון רב השנים שנצבר אצלנו, מסלולים שונים שמטרתם לעשות אופטימיזציה בין המחיר לבין הדרישות של המטופלים, ובעיקר כדי להוריד את העלות של הטיפולים, ולאפשר למטופלים מספר גבוה של החזרות של עוברים.

המסלולים של מרפאת ל.ב הפריה חוץ גופית בתרומת ביציות נעים בין קבלת מספר ביציות לבין קבלת ביציות מתורמת שלמה, כאשר אפשר גם לקבל תמונות שלה ותכונותיה. תורמות עם פנים גלויות קיימות בבית החולים שלנו וכן בסוכנויות השולחות למטופלות תמונות ואחר כך שולחות את התורמת ליחידת ההפריה של בית החולים.

מסלול תרומת ביציות בסיסי

הוא מסלול מומלץ ובעלות נמוכה יחסית, שבו נותנים 6 – 8 ביציות, והוא מבטיח 3 החזרות: ראשונה של עוברים טריים, שניה של עוברים מוקפאים, ואם עדין לא הושג הריון, החזרה נוספת של עוברים טריים.

המסלול הבא בתרומת ביציות הוא מסלול 10 ביציות מאותה התורמת

המסלול הזה מבטיח 3 החזרות לפחות: ראשונה של עוברים טריים והשאר של קפואים, ואם לא הושג הריון ניתנת החזרה נוספת של עוברים טריים. המסלול הזה גם מאפשר גידול לבלסטוציסט בהתאם לבקשת הרופא המטפל.
המסלול הבא הוא מסלול 13 – 15 ביציות מאותה התורמת. מעבר לאמור לגבי מסלול 10 ביציות, המסלול הזה מגדיל משמעותית את הסיכוי לילד נוסף מאותה התורמת.

במסלולים האלה של תרומת ביציות ניתן לקבל את כל העוברים שהתפתחו להחזרה בארץ, ואחר כך להקפאת יתר העוברים.

מסלול מיוחד בתרומת ביציות הוא תורמת בפנים גלויות

המאפשר למטופלים לבחור תורמת מתוך קטלוג תמונות של בית החולים או של סוכנויות ששולחות את התורמת שנבחרה ליחידת ההפריה בבית החולים.

בנוסף, ישנו מסלול ייחודי של הבאת בלסטוציסטים, עוברים קפואים ביום 5, לפי בקשת הרופא המטפל. הכנת הבלסטוציסטים מבוצע במקצועיות רבה על-ידי הצוות הישראלי. בקבוצות אחרות העוסקות בתרומת ביציות המביאות עוברים אילו תלויות בעבודת המעבדה בחו״ל ללא התערבות של הרופאים המטפלים, ודבר זה עומד בעוכרי הטיפול.

היתרון של מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית הוא הבאת העוברים הטריים לארץ והחזרה בכל יום שבו הרופא המטפל מעדיף, בין יום 3 ליום 5, דבר המבטיח שקיפות למטופלים.

 

לדעתנו תרומת ביציות במסלולים של טיפול טרי והחזרת עוברים בימים 3 – 5 הם העדיפים. התוצאות הטובות יותר במעבדות אצלנו הם עוברים טריים יום 3 או 4.
במסלולי עוברים מוקפאים יום 5 קשה לדעת איכות עוברים היות ואין מעקב לאורך כל התפתחות העוברים. הבאת מוצר מוגמר קפוא פחות רצוי ופחות מוצלח.

החשוב הוא מה כל מעבדה עושה ולא להשוות לתוצאות של מעבדות בארצות אחרות.

מניסיון שלנו, נסיעות לחו״ל להחזרת עוברים טריים יחידות פרטיות מיותרת, ואין ספק שעדיף לבצע החזרת עוברים טריים במסגרת בתי החולים בארץ, עם בקרה ישראלית ממשית, וללא לחץ של טיסה ושהות בחו״ל.

להיתקשר

דילוג לתוכן